VRH "I"
Datum narození: 13. 3. 2010

1 fenečka, 2 pejsci
Ishley Lovely
Ice Superb
Iowa Single

Matka: Babu Kwisava
Otec: Jch. Miguel von Candybell
Protože bude Babu letos šest let, bylo toto její poslední krytí. Původně jsme si pro Babu našli krásného ženicha s úmyslem, že v případě narození holčičky si ji necháme a jednou se třeba stane nevěstou našeho Mikyho. Jenomže Babu měla své nejlepší dny v době, kdy byla v Čechách vyhlášena sněhová kalamita, páníček byl v pracovní neschopnosti a tak jsme museli krytí zrušit. Proto se Babušiným posledním ženichem stal Miky.
Pro Mikyho to bylo první krytí, které zvládl bez problémů, přímo na jedničku.
Babušce a Mikymu se narodila 62. den březosti, tj. 13. 3. 2010 v dopoledních hodinách čtyři čivaví miminka, dvě holčičky a dva kluci. První se narodila zlatá holčička, druhá šedomodrá holčička, třetí černý kluk a čtvrtý strakatý kluk. Šedomodrá holčička se však narodila malá a druhý den po porodu umřela.
Štěňátka měla nádherné porodní váhy, naštěstí né tak vysoké jako tomu bylu u Babu v předchozím vrhu, který měla spoulu s Vulcanem (dvoukilovým pejskem).
Porodní váhy těchto štěňátek byly 129, 141 a 125g.


Náš íčkový vrh dostal přezdívku "TULENI", neboť nám jejich prdýlky a hlavičky tyto zvířátka připomínají. :-))) Tedy Tuleni se mají čile k světu a již všichni koukají. Na Elišku musíme prásknout, že na svět se podívala poprvé již 8 den po porodu. Neustále jsou u maminy přisátí na cecíku a proto si mamina dává dýchánky s paničkou na gauči. :-)


Naše tuleňátka již začínají hezky chodit, proto jsme jim zvětšily ohrádku a dali jim tam pelíšek, ve kterém jsou schovaní. Mamina si vždycky před něj lehne a kontroluje si je. Když mají mrňousata hlad, tak si za maminou štěníci vylezou ven, nebo se nad nimi máma slituje a vleze si k nim do pelíšku. Nejvíde akční je Strakáček, který leze ze všech nejvíc a již vlezl do mističky s granulkama. Černoušek ještě tak akční není, ale když už má opravdu hlad, tak mu nečiní potíže si za maminou dojít. Eliška je pěknej lenoch, moc toho zatím nenachodí ale jakmile ji odtrhnem od maminy, řve jak tur. Je vidět, že má dobře vyvinuté hlasivky. :-)))
A protože jsou jim tři týdny, začneme je pomalu přikrmovat piškotkama, sýrem a granulkama.

Naši tuleni přestávají být tuleni a začínají to být chlupaté, chodící kuličky.
Už se jim také rýsují zoubky, tak jsme zvědaví, co štěníkům v papulce vyroste.
Jsou jim čtyří týdny a protože se už začínají hezky stavět na nožičky a chodit, tak jsme je zkusili postavit do výstavního postoje. Na to, že jsou malincí jim to šlo velice dobře. Jen se ještě tak různě hrbatí a stojí s roztaženýma nožičkama aby udrželi balanc. Proto jsou jejich postoje ještě takové neuhlazené :-D.


Naše roztomilá íčka se pátý týden po porodu začínají proměňovat v raubíře, kteří si dělají neustále samé naschvály, kdy se koušou do uší či ocásku. Rozhodně se s nimi doma nenudíme.
Černoušek váží 1000g.


Eliška váží 800g.


Strakáček váží 800g.


A máme tu opět osmitýdenní štěňátka jejichž váhové přírustky jsou: 1000g Stráča a Eliška a 1100g Černoušek. Nyní už je před námi jen loučení. Prožili jsme si s nimi krásné chvilky, neb to jsou pěkní raubíři a doufáme, že takovou radost, jakou dělali nám, budou dělat i svým buduocím páníčkům.