VRH "CH"

Datum narození: 12. 7. 2009

2 fenečky, 1 pejsek
Chavier Flash
Charyl Fortune
Chiquita Star

Matka: Babu Kwisava
Otec: Vulcano Sign Cevaro


Pro Babu jsme si vybrali moc hezkého ženicha Vulcana, za kterým jsme se vydali až do Bratislavi. Protože Babu a její předkové mají bílé znaky, její děda a bratr jsou bílí, vybrali jsme si pro Babu pejska, který je také bílý, má všechny předky bílé a chtěli jsme tak pokusit štěstí a mít bílé, nebo alespoň strakaté štěňátka. Přiroda je však mocná a udělala si to opět podle svého. Babu nás dlouho napínala, k porodu došlo až 67 den, stahy však byly slabé a postupně jich ubývalo. Proto jsme byli nuceni zajet o půlnoci na veter. kliniku do Heřmanova Městce, kde byl Babu proveden ultrazvuk, následně ji byla kanylou podána glukoza a když ani ta nezabrala, byl ji podán oxytocin. Ani toto však nevypadalo nadějně, proto se pomalu začal dávat dohromady tým, který provede císařský řez. Babu jak když to vycítila, najednou začala mít silnější a častější stahy. V 1.45 hod tak porodila své první štěňátko. Protože byla štěňátka v porodních cestách ještě dost daleko, vrátili jsme se domů. Tam, o hodinu později, porodila druhé mimčo. Třetí na sebe nenechalo dlouho čekat a narodilo se ve 3 hodiny a 30min.
Jak už jsem zmínila, příroda je mocná čarodějka a vše si udělá dle svého. Bílé nemáme ani jedno mimi, bílé se znaky jedno a dvě zřejmě zlaté s bílými znaky. Jsou to dvě holčičky a jeden kluk.
Za zmíňku také stojí porodní váhy miminek, které mě dost šokovaly. Takovéto porodní váhy: 152g, 142g a 138g jsme v naší chov. st. ještě neměli.
Cháčka 14 dní po narození. Všichni už krásně koukají a je radost se s nima pomazlit. Neradi se fotí, pořád mají snahu mi utéct ze záběru, a proto na většině fotek jsou jen jejich ocásky nebo nožičky...


Cháčka 8 týden věku - strašně rychle to uteklo a máme tu loučení s dalším vrhem. Z malinkých myšiček nám vyrostli temperamentní, zvídaví, nebojácní a fešácký lupínci. Věříme, že se ve světě neztratí.


Chiquitta 800g


Chavier 770g


Charyl 830g