Artemis Lovely Gold Victoria (Ártý)


Narozen: 27. 7. 2020 v 19.29hod.; 413g
Zuby: 6/6 plnochrupý, nůžkový skus

Matka: Ch. Barbara Gold Angel Torra
Otec: Jch., Ch. Dream Max Ricci

Canisterapeutické zkoušky:
Canisterapeutické sdružení Jižní Morava 13. 03. 2022 - max. počet 100 bodů + bod za vstřícnost, rozhodčí Milan Doktor

Lovecké zkoušky:
OVVR Rokytno 10. 10. 2021 - 209 bodů - 5. místo z 12 psů, rozhodčí Zuzana Kostrbová
Klubové podzimní zkoušky retrieverů Vysoká 4. 9. 2022 - neobstál - 185 bodů, rozhodčí Ing. Eva Pavlíková
Klubové podzimní zkoušky retrieverů Kožušany 28. 9. 2022 - III. cena - 188 bodů, rozhodčí František Švéda
Klubové podzimní zkoušky retrieverů Sloveč 1. 10. 2022 - III. cena - 190 bodů, rozhodčí Miloslav Šafařík
Klubové podzimní zkoušky retrieverů Hradiště 22. 10. 2022 - I. cena - 209 bodů, 3. místo, Res. CACT, rozhodčí Stanislav Urianek
Pohár Světa myslivosti Kosičky 30. 7. 2023 - neobstál - známky 2,4,3,4,0 (kachna v rákosí), pomocné známky samé 4 - rozhodčí Jana Velebová
Barvářské zkoušky OMS Krouna-Otradov 24. 9. 2023 - I. cena - 82 bodů, 2. místo, rozhodčí Antonín Doležal

Working testy:
Newcomers (E) Panská lícha Brno 25. 02. 2023 - Neobstál - 59 bodů/100 (19, 5 - značkování, 20, 0 - značkování, 15) - 10. místo z 19 psů (9 psů prošlo), rozhodčí Rita Kökény (HU) a Salvatore Zappavigna (IT)
Newcomers (E) Konopiště 22. 04. 2023 - Výborný - 75 bodů/80 - 3. místo z 26 psů (15 psů prošlo), rozhodčí Paul Hasney (GB) a Paul David Toal (IRL).
Newcomers (E) Chrudim 30. 04. 2023 - Neobstál- 66 bodů/100 (0 marking, 20, 16, 15, 15) - 9. místo z 23 psů (5 psů prošlo), rozhodčí Jindra Jansová (CZE) a Lenka Liptáková (CZE).
Newcomers (E) Mělník 13. 5. 2023 - Neobstál- 46 bodů/100 (18, 0 memory u vody, 16, 12, 0 memory a kudlibabky v kožichu) - 12. místo z 22 psů (8 psů prošlo), rozhodčí Petra a Ton Buijs (AUT) a Csaba Szántay (HUN).
Newcomers (E) Mělník 14. 5. 2023 - Neobstál- 47 bodů/100 (0 značkování, 15, 14, 18, 0 místo memory vyslídění bažanta a koroptve) - 4. místo z 12 psů (neprošel nikdo), rozhodčí Petra a Ton Buijs (AUT) a Csaba Szántay (HUN).
Newcomers (E) Konopiště 17. 6. 2023 - Dobrý- 79 bodů/100 (14, 15, 18, 15, 17) - 10.-11. místo z 30 psů (15 psů neprošlo), rozhodčí John Castle (GB) a Adam Mair (GB).
Newcomers (E) Nová Včelnice 19. 8. 2023 - Dobrý- 63 bodů/80 (19, 16, 19, 9) - 12. místo z 21 psů, rozhodčí Steve Cullis (GB) a Paula Cullis (GB).
Newcomers (E) Konopiště 16. 9. 2023 - Velmi dobrý- 71 bodů/80 (18, 18, 20, 15) - 11. místo z 22 psů, rozhodčí Lewis McNeil (UK) a Ian Lohoar.

Výstavní ocenění:
V1, Vítěz třídy mladých, 2. Nejlepší mladý pes Krajský výstavy Martiněves - rozhodčí Petr Řehánek, Česká republika
V, třída mladých - Klubová výstava RK CZ Horka nad Moravou - rozhodčí Tomasz Slawik, Polsko
V2, třída mladých - Krajská výstava Brno Zetor - rozhodčí Mgr. Milan Hampl, Česká republika
VD, třída mladých - DUO CACIB Brno - rozhodčí Lenka Frnčová, Česká republika
V2, třída mladých - DUO CACIB Brno - rozhodčí Darina Mervová, Česká republika
V2, třída mladých - CAC Olomouc - rozhodčí Suzane Verstovsek, Chorvatsko
V1, CAJC, BOJ, Klubový juniorský vítěz při Světové výstavě psů ČR 2021 - Speciální výstava při WDS RKCZ - rozhodčí Anne Berith Waskaas, Norsko
V2, třída mladých - Speciální výstava při WDS RKCZ - rozhodčí Borge Espeland, Norsko
V2, třída mladých - CAC Brno - rozhodčí Edita Jelínková, Česká republika
V1, CAC, mezitřída - DUO CACIB Brno - rozhodčí Judit Beke, Maďarsko
V, mezitřída - DUO CACIB Brno - rozhodčí Soňa Heldová, Slovensko
V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz, třída otevřená - Krajská výstava Litoměřice - rozhodčí Lenka Frnčová, Česká republika
V, třída pracovní - Jubilejní 30. národní výstava Brno - rozhodčí Zdena Jílková, Česká republika
V2, Res. CAC, třída otevřená - CAC Brno - rozhodčí Edita Jelínková, Česká republika
VD, třída otevřená - DUO CACIB Brno - rozhodčí Miroslav Václavík, Česká republika
V, třída otevřená - DUO CACIB Brno - rozhodčí František Korda, Česká republika
V4, třída otevřená - CAC Brno - rozhodčí Zdena Jílková, Česká republika
V3, třída otevřená - CACIB České Budějovice - rozhodčí MVDr. Bojan Matakovič, HR
V3, třída pracovní - Klubová výstava retrieverů Humpolec - rozhodčí Angele Cooper, GB
V, třída pracovní - CACIB Litoměřice - rozhodčí Stefan Mitrevski, Macedonia
V3, třída pracovní - CAC Klatovy - rozhodčí Božena Ovesná, Česká republika
V4, třída pracovní - CAC Mladá Boleslav - rozhodčí Kristina Vaníčková, Česká republika
První setkání s Ártíkem
Poslední focení u chovatelů
První cesta autem k novým páníčkům domů. Celou cestu se tulím k novému kamarádovi Máťovi. Doma jsem se seznámil s novými kamarády Mikešem, Amiškem, Caylinkou, Gracinkou, Eliškou. V noci jsem krásně spinkal a s menšími přestávkami jsme spinkali až do 10.30hod :-D


Už mi jsou dva měsíce
První výlet na Sečskou přehradu


Už mi jsou tři měsíce


Výlet k rybníkům


Jsou mi čtyři měsíce a poprvé za mnou přijeli moji chovatelé s maminkou Vikinkou. Společně jsme se jeli podívat na sečskou přehradu a trošku jsme i zacvičili.
Moje první Vánoce v pěti měsících věku. Dostal jsem velký kopací míč a škemral o nejrůznější dobroty. Na Vánoce jsme se všichni vyfotili i s babičkou. Na silvestra přijela kamarádka Máša a vypravili jsme se na zříceninu hradu Rabštejnek.
Opět jsme se s Mášou vydali na výlet, a to k Perštýnským rybníkům. Zima, sníh a my si to užíváme. Je mi šest měsíců.
Mám hrozně rád sníh a ráno musím budit paničku, aby šla se mnou ven. Někdy se mi do něj ale nechce, a tak pozoruji z teplíčka. Je mi sedm měsíců.


Začali jsme chodit na procházky na pole. Je to žúžo, pořád někde něco čenichám. Panička taky říká, že jsem krasavec, až na to, když se vykoupu ve špinavé vodě. Je mi osm měsíců.
Květen 2021 a náš první výcvikový tábor v devíti měsících věku. Spolu s Ártým tam byli i bráchové Lucky s Eddiem a maminka Viky. Bylo to moc fajn setkání a naučili jsme se nové věci jako používat píšťalku při výcviku.
Je mi 10 měsíců a panička se mnou zašla na nanuka. Protože už začíná být teplo, dostal jsem bazének. Nejdříve jsem ho musel prozkoumat ale teď se mi v něm moc líbí.
Už je mi 11 měsíců a dnes jsem se poprvé setkal s bažantem, dohledával jsem ho a přinášel poprvé aport z vody.
Za odměnu jsem dostal králíčkovýho dummyho. Mně ale nejvíc stejně chutná dřevo.
Uteklo to jako voda, bude mi za pár ní první rok a jedu na první dovolenou do Jeseníků. Navštívila nás moje maminka Viki a společně jsme se jeli podívat za bráchou Aaronkem. Navštívili jsme město Jeseník, Karlovu Studánku, rozhlednu ve Velkém Roudném, vykoupal jsem se v přehradě Slezská Harta, kam vlezla jenom panička a spolu s maminkou jsme potrénovali poslušnost. Taky jsem šel trénovat aport do vody v jednom rybníku. Moc se mi tam nechtělo a tak musel pro aport páníček Máťa.


24. 7. 2021 jsem se poprvé zúčastnil první výstavy, a to Krajské výstavy v Martiněvsi. Vybojoval jsem V1, VTM, 2. Nejlepší mladý pes výstavy.


27. 7. 2021 Dnes mám naroziny. Dostal jsem chladící podložku, hračku, spoustu dobrot a reflexní vestu, až prý budu chodit s dětmi ze školky na procházku.
10. 10. 2021 Tento víkend jsme se rozjeli na víkendový výcvik do Rokytna nad Moravou, kde jsme se pod vedením Martina Luňáka připravovali na zkoušky OVVR. Zkoušky jsme si chtěli pouze vyzkoušet, abychom věděli, co nás bude čekat, až se na ně budeme cítit být připraveni. K našemu překvapení jsme je zvládli levou zadní. Jen v poslední disciplíně aportu z vody se Ártýmu nechtělo pracovat, zřejmě byl již unavený, neboť pro aport do vody skočil vždy bez zaváhání. Víkend jsme si užili, neboť jsme se opět setkali s chovateli a také s bráškama Luckym a Archim.


13. 3. 2022 Dnes se konaly 100. canisterapeutické zkoušky, které pořádalo Canisterapeutické sdružení Jižní Morava. Těchto zkoušek se poprvé zúčastnil i Ártík. Vedl si opravdu skvěle, získal max. počet 100 bodů + bod za vstřícnost. Povahové vlastnosti posuzoval pan Milan Doktor.
Nyní už se můžeme těšit ze společných setkání s dětmi z mateřské školky.


27. 7. 2022 ÁRTÍK MÁ NAROZENINY
Dnes v 19.29hod. to budou dva roky, co se nám narodilo naše ZLATO, pan Šedý, Ártík. Za ty dva roky jsme toho společně tolik prožili. Ártíčku, přejeme ti hlavně hodně zdravíčka a ať si pořád tak veselý a přítulný kamarád. Děkujeme také chovatelům Hanka Lanžhotská a Jan Lanžhotský za neskutečný chovatelský servis a podporu v nelehkých chvílích při výcviku.

Od Ártíka: Hurá kamarádi, slavím narozeniny. Už jsou mi dva roky, prý jsem dospělý. Dostal jsem mňam žrádlo, samé ryby. Dort jsem snědl na posezení, ani mrkvička nezbyla. Jo a košík jsem prý nedostal proto, že jsem pes baskervillský, ale protože prý pojedu se školkovými dětmi na výlet vlakem. Ještě jsem měl dostat barvářský obojek, jenomže panička je trubka a zapomněla ho objednat. No a teď už se jdu ochladit do nového bazénku. Hezké narozeniny bráškové, ať vám to běhá.
15. 10. 2022 KRAJSKÁ VÝSTAVA LITOMĚŘICE - Dnes jsme se rozjeli po osmi měsících zase na výstavu, abychom trochu potrénovali na novou výstavní sezónu. Posuzovala nás paní rozhodčí Lenka Frnčová, od které má Ártík ve sbírce výstavních výsledků jediné VDčko. A že s nimi nešetřila i dnes.
O to víc nás mile překvapil její posudek: "Správné tělo, výborná samčí hlava, tmavé oko, nůžkový skus, správně dlouhý hřbet, výborné předhrudí, výborně zaúhlený, pěkně se pohybuje, pěkná srst.
Ártík tak získal ocenění Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský Vítěz.
K úspěchu nám možná pomohla i smůla, která se záhadným způsobem nalepila Ártíkovi na srst. Naštěstí vedle nás seděla sympatická paní, která nám půjčila šampon. Zázračná to věc. Smůla byla hned pryč, srst čistá a suchá. Děkujeme za pomoc a těšíme se na setkání na zkouškách.
K obědu jsme si dali výborné halušky, i Artikovi chutnalo. Ikdyž ráno pršelo, bylo vše mokré a museli jsme Ártíka pořád čistit, byl to príííma den.
22. 10. 2022 KPZ HRADIŠTĚ - Jednoho sobotního rána vstanete o půl páté a říkáte si: Proč vstávám? Že se na to nevy... Nakonec jsme se i tak rozjeli opět na podzimní zkoušky pokusit štěstí. Tentokrát nám dělala společnost i maminka Vikinka, která byla také přihlášená.
Začátek dne však nebyl úplně podle našich představ. Nejdříve jsme jeli do jiného Hradiště, včas jsme se ale nasměrovali správně. Na uvítanou na nás čekaly výborné domácí buchty. Terény byly krásné, jen to počasí nám moc nepřálo. Déšť však před polednem ustal a my se začali sušit. Ártík pracoval moc pěkně a dle rozhodčích měli spolu s maminkou nejhezčí srstnaté vlečky ze všech pejsků. Rozhodčí také prokázali velkou dávku humoru když prohlásili: No ta vlečka, sama jste to videla, za mě za 2. Druhý rozhodčí: no za mě také za dvě a 2+2 jsou 4 takže za 4. V tu chvili jsem málem měla infarktový stav. Ártík byl také chválen za chuť pracovat. Za zaváhání na vlečce pernaté a na přinášení kachny z vody dostal za 3.
I tak se Ártík moc hezky umístil v I. ceně na celkovém 3. místě s 209 body a získal titul Res. CACT.
Vikinka se bohužel umístila ve III.ceně. Asi ji studila prdelina a nechtělo se jí v dešti a v zimě do studené vody. No komu by se po ránu chtělo. Jinak měla také moc krásné známky s výsledkem III. cena s 203 body.
O to víc nás naše výsledky těší, neboť z 21 psů došlo jen 12. Na závěr jsme si dali výborné kynuté knedlíky a sekačku. Za zmíňku určitě stojí polední servis pořadatele, který objížděl stanoviště a vůdcům i rozhodčím nabízel teplý vývar a uzená kuřata.
Opojeni radostí nám po 30km cesty domů volal pořadatel, že tam panička nechala batoh. Tak jsme se vraceli. Za odměnu dostal Ártík rovnou dva buřtové věnce, neboť to byla jeho celodenní motivace k výkonu do první ceny.
Podzimky máme tímto splněné, tak uvidíme, co ještě vymyslíme a co nás ještě čeká.