Vrh " G "
Unusual Grace Ave Bengal & Pähkinän Copyright


Velmi nadějná 3, Výborná 1,RES. CAC CZ,
RES. CAC D, RES. CAC VDH, RES. CAC CLUB DE,
Vítěz třídy mladých, 2x Vítěz mezitřídy, Krajský vítěz,
Čekatel německého klubového šampiona
9 x CAC, 1 x CWC, 2 x R-CAC,
R-CACIB , 5 x CACIB, 7 x BOB, 2 x best dog,
Šampion Polska, Ukrajiny, Rumunska


Na krytí jsem se tentokrát vydala napříč Slovenskem až do Veľkých Kapušan k manželům Karkovým. V tu dobu měli u sebe k dispozici na krytí krátkosrstého krásného pejska z Finska. Je to pejsek s výbornou povahou a temperamentem.
Tímto bych manželům Karkovým chtěla moc poděkovat za jejich pohostinnost a vstřícnost, se kterou se mě a Grace po dobu krytí ujali.
Krytí bylo úspěšné, porod jsme očekávali v naději narození tří miminek - dle ultrazvuku..

19. 2. 2009 v noci, 62 den březosti, nám začala Grace rodit. O půlnoci porodila sama, bez jakékoliv pomoci, prvního kluka. Dál však Grace neměla dostatek sil, aby všechny svoje dětičky porodila sama, byli jsme tak nuceni ji odvést na veterinu, kde byl porod dokončen císařským řezem.
Porod naštěstí Grace zvládla statečně a nyní se stará o dva krásné kluky. Dvě holčičky tento zákrok nepřežily.
Byl to náš první porod císařským řezem, doufáme, že se jen tak brzy nebude opakovat.
Císařský řez byl proveden v 8.45hod dopoledne, v 11.30 hod jsme si maminu s dětma vezli domů.Do šesti do večera Grace odpočívala, pak se sama zvedla a chtěla se jít vyvenčit. Měla jsem velkou radost, když se nakonec i najedla a vrátila se k miminkům. O ty nejdříve nejevila zájem, ale pak se vše obrátilo v dobré a nyní o ně již starostlivě pečuje.
Doufáme, že se mamina brzy zotaví a všichni budou zdraví.

Kluci a jejich porodní váhy: Ghostly Boy Kwisava 73g, Good Luck Kwisava 93g


Ghostly Boy Kwisava
Good Luck Kwisava
Ghostly Boy Kwisava
Good Luck KwisavaKluci dva dny po narození. Pijí sami od maminy, která se o ně moc dobře stará.
Ghostly Boy Kwisava - 88gGood Luck Kwisava - váha 112gKluci pět dní po porodu


Chlapečci 11 dní po porodu


Ghostly Boy Kwisava - váha 235g, Bobíšek přišel na svět jako první a také jako prvnímu se otevřely na dnešek obě očička.Good Luck Kwisava - váha 262g, Lukýšek se nerad fotí, pořád mi z deky utíká. Na to, že mu je jen 11 dní, je dost čiperný.

Dnes je klukům 14 dní. Mají se čile k světu.


Ghostly Boy Kwisava - váha 317g


Good Luck Kwisava - váha 329g


Kluci jsou roušťáci. Už začínají pěkné lézt a nechtějí mi moc pozovat při focení. Vždycky se mi snaží utéct. Ale jsem za to ráda, je vidět, že jim mlíčko chutná a mají dostatek sil.
Dnes jsou klučíkům 3 týdny. Mají se čile k světu, maminu nenechají na pokoji a pořád hamají.Ghostly Boy, Bobíšek váží 430g


Good Luck, Lukýšek váží 415g
Dnes jsou klukům čtyři týdny. Bobíšek začíná chodit a prát se s maminou. Lukýšek je spíš lenoch. Pomalu začneme štěňátka přikrmovat. Uvidíme, jak jim bude nová mňamka chutnat.

Bobíšek váží 528g


Lukýšek váží 495g


Kluci v pěti týdnech
Bobišovi a Lukyšovi je dnes 6 týdnů, rostou nám jako z vody.. Zoubky už jim všechny narostly, tak se jim dobře hamá. Kolikrát letíme k ohrádce, protože se z ní ozývají nářky, a oni se to kluci perou. Někdy je v převaze Bobíšek, tuhle zas Bobik ležel na zádech a Lukýšek ho zalehl a kousal do tlapičky.
Lukýšek se moc fotit nechce, ale protože se nám dělá hezčí počasí, příští focení snad už vezmeme kluky ven na travičku a tam na foťák Lukýšek snad zapomene. :-))
Bobíšek váží 680g
Lukýšek váží 630g


Dnes mají kluci sedm týdnů, rostou nám jako z vody a máme z nich velkou radost.
Jsou přítulní i k cizím lidem, hraví, když k nim promluvíme, hnedky začnou vrtět ocásky.
Každý má srst úplně jinou, přesto si troufáme říct, že budou oba krátkosrstí. Zoubky jim narostly všechny a mají nádherné skusy.
Dnes jsme fotili na zahradě, máme spoustu krásných záběrů, ale většina z nich je rozmazaných :-(, příště se snad zadaří víc.
Klukům jsou dva měsíce a jsou to pěkní rošťáci. Snažila jsem se je vyfotit, ale buďto se mi na fotce zobrazí rozmazaná šmouha, nebo na mě vystrkují prdýlky. Asi si o focení myslí své.
Našim zlobivcům je 11 týdnů. Jsou to rošťáci, kteří neposedí. Ač jsem se je snažila takovou dobu vyfotit, pořádnou fotku nemám. Chvilku neposedí, a když už se zapomenou, panička nemá připravený foťák. Jsou to taky pěkní jedlíci, za což jsme rádi. Protože není nic horšího, než přemlouvat štěníky k jídlu.
Tento týden také půjdeme na přeočkování. Tím budou kluci připraveni na odchod ke svým novým páníčkům.Dnes, 9. 5. 2009 kdy klukům táhne na 12 týden, přinášíme jejich poslední společné fotky.
Další fotky již klukům budeme přidávat na jejich osobní stránku, kterou najdete v sekci odchovy.