Vrh " I "
Babu Kwisava & JCH. Miguel von Candybel

Výstavní hodnocení matky:
Výborná 1, Vítěz třídy otevřené, Krajský vítěz

Výstavní hodnocení otce:
NĚMECKÝ JUNIOR ŠAMPION VDH
NĚMECKÝ JUNIOR ŠAMPION CC
NEJLEPŠÍ MLADÝ PES (Jugendsieger Baden - wurttenberg)
NEJLEPŠÍ PES (Annaberg sieger)
OBLASTNÍ VÍTĚZ
2x VÍTĚZ TŘÍDY
4x VN1, BEST BABY MALE, 2X BIS BABY, RES. BIS BABY,
4x JUG. CAC VDH, 6x JUG. CAC CLUB DE
3x CAC CZE, 3x RES. CAC CZE, CACIB CZE
2x CAC DE, CAC CKD, CAC CC,
RES. CAC DE, Res. CAC CC


Protože bude Babu letos šest let, bylo toto její poslední krytí. Původně jsme si pro Babu našli krásného ženicha s úmyslem, že v případě narození holčičky si ji necháme a jednou se třeba stane nevěstou našeho Mikyho. Jenomže Babu měla své nejlepší dny v době, kdy byla v Čechách vyhlášena sněhová kalamita, páníček byl v pracovní neschopnosti a tak jsme museli krytí zrušit. Proto se Babušiným posledním ženichem stal Miky.
Pro Mikyho to bylo první krytí, které zvládl bez problémů, přímo na jedničku.
Babušce a Mikymu se narodila 62. den březosti, tj. 13. 3. 2010 v dopoledních hodinách čtyři čivaví miminka, dvě holčičky a dva kluci. První se narodila zlatá holčička, druhá šedomodrá holčička, třetí černý kluk a čtvrtý strakatý kluk. Šedomodrá holčička se však narodila malá a druhý den po porodu umřela.
Štěňátka měla nádherné porodní váhy, naštěstí né tak vysoké jako tomu bylu u Babu v předchozím vrhu, který měla spoulu s Vulcanem (dvoukilovým pejskem).
Porodní váhy těchto štěňátek byly 129, 141 a 125g.Isley Lovely Kwisava - Iowa Single Kwisava - Ice Superb Kwisava
Našim Íčkům jsou dnes čtyři dny od jejich narození. Jsou to pěkní pidižvíci, co mají v pusince neustále mámin cecík a když je chce panička vyfotit, tak mají najednou tolik elánu, že chvilku nepoleží. Je vidět, že se potatili :-)Pejsek Ice Superb KwisavaFenečka Isley Lovely KwisavaPejsek Iowa Single Kwisava


Íčka týden po porodu...Černoušek se nám začíná pomalu vybarvovat, v tutu chvíli to vypadá na trikolora, tedy černého s bílými znaky a pálením. Jeho váha je 227g.Éliška je pěkná nezbednice, neb neustále leze a leze a leze. Její váha týden po porodu je 210g.Strakáček je takovej pohodář s půlkou knírku o váze 237g.


Náš íčkový vrh dostal přezdívku "TULENI", neboť nám jejich prdýlky a hlavičky tyto zvířátka připomínají. :-))) Tedy Tuleni se mají čile k světu a již všichni koukají. Na Elišku musíme prásknout, že na svět se podívala poprvé již 8 den po porodu. Neustále jsou u maminy přisátí na cecíku a proto si mamina dává dýchánky s paničkou na gauči. :-)Černoušek váží 362g.Eliška váží 309g.Strakáček váží 361g.


Naše tuleňátka již začínají hezky chodit, proto jsme jim zvětšily ohrádku a dali jim tam pelíšek, ve kterém jsou schovaní. Mamina si vždycky před něj lehne a kontroluje si je. Když mají mrňousata hlad, tak si za maminou štěníci vylezou ven, nebo se nad nimi máma slituje a vleze si k nim do pelíšku. Nejvíde akční je Strakáček, který leze ze všech nejvíc a již vlezl do mističky s granulkama. Černoušek ještě tak akční není, ale když už má opravdu hlad, tak mu nečiní potíže si za maminou dojít. Eliška je pěknej lenoch, moc toho zatím nenachodí ale jakmile ji odtrhnem od maminy, řve jak tur. Je vidět, že má dobře vyvinuté hlasivky. :-)))
A protože jsou jim tři týdny, začneme je pomalu přikrmovat piškotkama, sýrem a granulkama.Strakáček váží ve 3 týdnech věku 433g.Eliška váží ve 3 týdnech věku 370g.Černoušek váží ve 3 týdnech věku 446g.


Naši tuleni přestávají být tuleni a začínají to být chlupaté, chodící kuličky.
Už se jim také rýsují zoubky, tak jsme zvědaví, co štěníkům v papulce vyroste.
Jsou jim čtyří týdny a protože se už začínají hezky stavět na nožičky a chodit, tak jsme je zkusili postavit do výstavního postoje. Na to, že jsou malincí jim to šlo velice dobře. Jen se ještě tak různě hrbatí a stojí s roztaženýma nožičkama aby udrželi balanc. Proto jsou jejich postoje ještě takové neuhlazené :-D.Černoušek není línej se najíst ani si pro jídlo dojít pro granulky a tak ve čtyřech týdnech věku váží 630g.Eliška za 4 týdny dokázala vyrůst do váhy 413g.Strakouš ve čtyřech týdnech věku má 560g.


Naše roztomilá íčka se pátý týden po porodu začínají proměňovat v raubíře, kteří si dělají neustále samé naschvály, kdy se koušou do uší či ocásku. Rozhodně se s nimi doma nenudíme.Černoušek váží 777g.Eliška váží 617g.Strakáček váží 660g.


Šestý týden po narození. Máme krásné počasí, tak jsme si ho všichni užili včetně štěňátek. Byla to jejich první exkurze po zahradě.


Černoušek váží 950g.Eliška váží 760g.Strakáček váží 770g.


Sedmý týden po narození. Štěníci přišli na chuť řádění na zahradě a hezky si to užívají. Bohužel na úkor focení, neb je není možné vyfotit tak, aby se na fotce neobjevil rozmazaný flek. Všichni jsou již oočkovaní, odčervení a očipovaní.Černoušek váží 1000g.Eliška váží 800g.Strakáček váží 800g.


A máme tu opět osmitýdenní štěňátka jejichž váhové přírustky jsou: 1000g Stráča a Eliška a 1100g Černoušek. Nyní už je před námi jen loučení. Prožili jsme si s nimi krásné chvilky, neb to jsou pěkní raubíři a doufáme, že takovou radost, jakou dělali nám, budou dělat i svým buduocím páníčkům.